Wystawa malarstwa Pani Jadwigi Radomskiej 

19 kwietnia o godz. 17:30 w Sali Wystawowej Galerii Mieszczańskiej odbył się wernisaż prac malarskich pani Jadwigi Radomskiej.

Pani Jadwiga jest osobą dojrzałą, która malarstwem zajęła się pod wpływem życiowych doświadczeń. W tej chwili jest już doświadczoną malarką, absolwentką wielu warsztatów plastycznych i autorką setek prac. Twórczość Pani Radomskiej zainspirowana jest impresjonizmem, a w szczególności malarstwem Augusta Renoira i Claude'a Moneta. W ostatnim okresie nawiązuje do dorobku polskich malarzy, takich jak: Józef Chełmoński czy Wojciech Kossak.

Celem wystawy było pokazanie, że sztuką może zająć się każdy i w każdym wieku. Posiadamy różne predyspozycje, jednak wszyscy możemy wzbudzić w sobie pasję i zapał do nowej formy ekspresji, dzięki której będziemy mogli pełniej wyrazić samych siebie, podzielić się naszymi uczuciami i emocjami. Możemy także skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy w ramach warsztatów organizowanych przez domy kultury, organizacje pozarządowe czy uniwersytety trzeciego wieku dzielą się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem. Tego typu zaangażowanie może stać się naszą nową drogą życia, sposobem spędzania wolnego czasu czy nawet formą terapii.
Relacja z wydarzenia: Dawida Baran / DB Foto
Kreator stron www - szybka strona internetowa