Artyści

- Anna Mecydyfis Delfinita (właściwe imię: Anna Woźna)
Absolwentka Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu na kierunku ceramika. Swoją przygodę
z grafiką zaczęła od fotomontaży. Grafiki wykonuje odręcznie na papierze po czym zabawę przenosi do "photoshopa". W swoich pracach, które nazywa "Krainą Indygo" realizuje marzenia, sny i wszystko, co podsunie jej podświadomość. Inspiruje ją świat Orientu - bogactwo kolorów i formy; paliwem jest dla niej muzyka. Ze swojej pracy czerpie niesamowitą energię duchową. Dzięki niej może dotknąć „nieba” i z powodzeniem umożliwia to innym.

"W każdym kolorze jest światło.
W każdym kamieniu drzemie kryształ.
Pamiętam Szamana, kiedy zwykł mawiać:
- Człowiek jest snem delfina"
(Enigma „The Dream Of The Dolphin” )


- Grażyna Małkiewicz
Artystka wychowała się w Sosnowcu, gdzie zaczęła malować. Uczestniczyła w nieprofesjonalnej grupie artystycznej Relacje, gdzie mistrzem jest artysta plastyk Czesław Gałużny. Po ukończeniu liceum plastycznego
w Dąbrowie Górniczej na kierunku Reklama Wizualna zajęła się grafiką komputerową i podjęła pracę we Wrocławiu w drukarni offsetowej Kea, a następnie w wydawnictwie książkowym Astrum, gdzie projektowała okładki i zajmowała się składem książek. W 2009r. ukończyła kurs grafiki komputerowej z tytułem
Projektanta Medialnego.

W tym samym okresie zajęła się malarstwem, wystawiała swoje prace w kilku galeriach we Wrocławiu (Galeria Szczytnicka, restauracja Casus), Sosnowcu (Klub im. Jana Kiepury, galeria Muza), Sławkowie (Miejski Ośrodek Kultury) i Łodzi („Komiksowatość” Łódź Art Center).

Obecnie jest studentką IV roku malarstwa studiów stacjonarnych ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

W latach 2008-2010 Artystka współpracowała z feministyczną grupą artystyczną Dzikie Łąki z Opola. W 2010r. zajęła się projektowaniem i malowaniem murali. W maju tego roku, z prof. Adamem Chmielowcem brała udział w projekcie artystyczno-dydaktycznym malowania Szkoły Podstawowej nr 67 we Wrocławiu na pl. Muzealnym
pt. „Stoi na stacji lokomotywa...”. Asystowała przy całym projekcie, zajmowałam się organizacją i pomocą merytoryczną, zaprojektowała i zrealizowała serię murali (przy współpracy: ASP Wrocław, Wydział Edukacji,
Departament Spraw Społecznych, Urząd Miejski Wrocławia, koncern KEIM farby mineralne z siedzibą we Wrocławiu ). Projektowała i zrealizowała malarstwo ścienne zatytułowane „ Żółta łódź podwodna” we wnętrzu Autorskiego Centrum Integracji „Pozytywka”, Wrocław, ul. Jedności Narodowej 93, (w lipcu 2012r.)

W październiku 2012 r. Artystka miała wystawę przekrojową swojego malarstwa w nowej katowickiej galerii sztuki AYA.


- Artur Goliński

Absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (2005). Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki
(2003). Laureat nagrody Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury (2012). Adiunkt w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, gdzie prowadzi PracownięGraficzną.

- Amelia (właściwe imię: Marlena Dręgiewicz)
Artystka mehandi, tworząca grafiki orientalne – głównie o tematyce indyjskiej, arabskiej, perskiej i pokrewnej. W swoich pracah głównie porusza tematykę "piękna", "samotności", "przemijania", "żalu", "ulotności", aczkolwiek pojawiają się dzieła spełniające walory czysto estetyczne. Niektóre prace posiadają głęboką symbolikę i "drugie dno" – są to prace dotyczące takich uczuć jak "smutek" czy "samotność".

„Poprzez sztukę wyrażam siebie i to co czuję. Nawet jeśli traktuję to wszystko jako ‘odskocznię’od rzeczywistości i miejsce, gdzie mogę się ‘schować’, wciąż podświadomie moje prace są ‘nasączone’ emocjami towarzyszącymi mi przy tworzeniu ich. Uważam, że aby sztuka była prawdziwa trzeba być w niej – inaczej jest suchą kartką bez wyrazu”.

- Sławomira Fila-Krzysztofiak

- Vita Tsytsyurska
Urodzona na Podolu Ukrainy, w mieście Bar, gdzie skończyła szkołę średnią, muzyczną, gry na fortepianie oraz szkołę artystyczną.

W roku 2008 roku zaczęła studia na Wydziale Architektury (Politechnika Lwowska) . W czasie studiów brała udział w warsztatach rysunkowych w Chełmnie (woj. kujawsko-pomorskiego), po czym zaczęła wykonywać prace indywidualne (m.in. kwiaty techniką olejną), rysować ilustracje do książek (techniką „puentylizm” oraz akwarelą).

Od 2009 r. działa jako wolontariusz dla osób niepełnosprawnych, których poznała we Lwowie przy wspólnotach „Drzereło” oraz „Wesela Rodyna”.

W roku 2011 kontynuowała na Politechnice Wrocławskiej studia inżynierskie, gdzie uzyskała tytuł inżyniera architekta.

Obecnie jest na studiach magisterskich, na kierunku Ochrona Zabytków na Wydziale Architektury. W okresie sierpień-listopad 2012 r. miała okazję pracować przy pracach konserwatorskich przy kościele św. Jadwigi
w Ząbkowicach Śląskich.

Interesuje się rysunkiem, malarstwem, konserwacją, rękodziełem, socjologią praktyczną, teologią, wolontariatem.


- Katarzyna Błocka-Ostapiuk

- Małgorzata Płońska

- Maciejko

- Katarzyna Drapa
Studentka Architektury na Politechnice Wrocławskiej. Jej miastem rodzinnym jest Bytom leżący na czarnym Śląsku. Nie lubi komunikacji miejskiej, wiec przez cały rok przemierza Wrocław na rowerze. Od kiedy pamięta zawsze lubiła coś tworzyć. Obecnie fascynuje ją robienie kolczyków, mimo że sama nie mam dziurek w uszach.

- Bogumiła Chmarzyńska-Siewierska

- Cudotwórnia

- Joanna Juziuk
Projektant plastyk i wizażysta-stylista (dyplom-marzec 2013).

Ur. 22 marzca 1976 r. we Wrocławiu. Od 1984 r. na stałe zamieszkaław Dusznikach Zdrój. Maturę i dyplom technika budownictwa obroniła w Technikum Budowlanym w Kłodzku a w 1999 r. Autorskie Studium Projektowania „ABRYS” we Wrocławiu, dzięki któremu uzyskała wykształcenie Plastyka Projektanta/ spec. wnętrza i wystawiennictwo. W czerwcu 2012 r. skończyła roczną szkołę wizażu i stylizacji weWrocławiu - egzamin dyplomowy w marcu 2013 r.

W 2001 roku prowadziła jednoosobową działalność w dziedzinierękodzieła artystycznego i projektowania wnętrz. Jej prace rozprowadzały galerie i Cepelia na Rynku Wrocławskim. Dla Ratusza Dusznickiego zaprojektowała neoklasyczne wnętrze Sali Ślubów (z braku rezerw w funduszu miasta - projekt nie został zrealizowany) oraz dla Lewina Kłodzkiego - projekt kolorystyki elewacji 24 budynków zabytkowych Rynku Lewińskiego.

W 2004 roku pracowała w dziale kultury i turystyki Urzędu Miasta Duszniki-Zdrój na stanowisku referenta - obsługującego biuro Dworku Chopina i projektanta plakatów.

W okresie największego bezrobocia w latach 2005 r. wyjechała do pracy w Anglii, gdzie wraz z synem przebywała 5,5 roku. W Londynie pracowała w różnych zawodach - począwszy od opiekuna do Osób Starszychw Domu Opieki - do Pracownika Biurowego w Kancelarii Doradztwa Prawniczego. W tym czasie ukończyła kursy języka angielskiego, projektowania stron WWW i EXCEL. Praca z wspaniałymi ludźmi różnych nacji i nauka
z nimi pozwoliła dostrzec jej świat inny, niż polska rzeczywistość. Zaczerpnęła wiele z kultury, sztuki Wielkiej Brytanii, zwiedzała z synem historyczne miejsca i poznała kuchnie różnych stron świata. Doświadczenia te dały początek nowym kierunkom w jej twórczości plastycznej, jak również zapoczątkowały pasję pracy z ludźmi
w zawodzie Stylista-Wizażysta i Fotografii. Projektuje i wykonuję makijaże indywidualne do każdego typu urody i wieku,którymi koryguję niedoskonałości (asymetria twarzy).

W zaciszu domowym zajmuję się prowadzeniem działalności plastycznej- sklep internetowy: projektuje
i wykonuje maski a’la weneckie z papieru, naczynia z papieru inspirowane starożytnością i średniowieczem, maluje różnymi technikami (malarstwo florystyczne, portrety ludzi i zwierząt, fantasy, kopie wybranych malarzy na zamówienia), na zlecenia malarstwo ścienne.

Fascynacja kulturami starożytnymi i średniowiecznymi, spowodowała,że od maja 2012 r. należy do Bractwa Rycerskiego Homole w Dusznikach-Zdrój - na jarmarki średniowieczne szyje sakiewki średniowieczne oraz
innych okresów historycznych.

- Joanna Żyłowska
Żyje tworzeniem, czy może tworzy życie? Granica się zaciera.

Z małego miasteczka przybyła do Wrocławia. Studiuje architekturę, ale nie pozwala, by ten kierunek ją ograniczał. Mieszkanie zmienia co roku, a już po chwili słyszy, że robi się w nim „asiowo”. Bo takie jest wszystko cootacza.

Z kubkiem mocnej herbaty, muzyką Pink Floydów, kotem, na rowerze, piechotą, w górach, nad morzem, w mieście wielkim lub małym. Nowe pomysły są z nią wszędzie, nie może się od nich uwolnić, aż czasu nie starcza na wykonanie wszystkich.

Często maluje. Często i chętnie na zamówienia. W ten sposób dzieli się z innymi radością indywidualizmu.
Na świat patrzy przez różowe okulary, chcąc dostrzegać piękno.

- Iza-szyje

- Marta Gajewska
Malarka, grafik, fotograf. Pochodzi z nadmorskiej krainy 44 wysp, zwanej Świnoujściem. Natomiast od kilku lat zamieszkuje ukochany Wrocław. Absolwentka malarstwa w Instytucie Sztuk Pięknych przy Uniwersytecie Zielonogórskim w pracowni prof. Leszka Knaflewskiego.

Zainteresowana psychofizjologią widzenia. Tworzy głównie malarstwo nowoczesne, którego zadaniem często jest bawienie widza zagadkami optycznymi. Jest zafascynowana fauną i barwami odległych ciepłych krajów, co daje się zauważyć w jej twórczości.

Od 2003 roku jej prace wystawiane były na wielu polskich wystawach min. Świnoujściu, Szczecinie, Poznaniu, Zielonej Górze.  Od 2011 roku jest właścicielem firmy ArtSensation, której zadaniem jest tworzenie "małej sztuki użytkowej" dostępnej dla każdego. Pracuje również z dziećmi prowadząc zajęcia z edukacji artystyczno - medialnej.


- Jacek Wendzonka
Rocznik 1974, artysta z zamiłowania, pasjonat przyrody, z  wykształcenia biolog-entomolog, doktorant na Uniwersytecie Adama Mickiewicza  w Poznaniu.

Maluje głównie akrylem, odważnie dobiera barwy i formaty. Tworzy również  akwarele i kolaże. Tematyka prac Jacka Wendzonki krąży wokół natury, zjawisk  przyrody i kosmosu.

Ostatnia wystawa we Wrocławiu pt.: ,,To nie to, co widzisz ''  spotkała się z uznaniem i zainteresowaniem miłośników malarstwa  abstrakcyjnego.


- Agata Rorat

- Tomek Głażewski
Rocznik1955.

Do dzisiaj ukończonych kilka szkół - zdobytych i wykonywanych kilka zawodów. Członek Narodowego związku malarzy Olejnych i Akrylowych (NOAPS) w USA.

Maluje od 40 lat dla przyjemności - ostatnich kilka lat zawodowo.

Poza malarstwem autorskim zajmuje się również:
- projektowaniem i realizacją wnętrz i mebli: Restauracja "Panda" na ul. Mieleckiej we Wrocławiu (1990), Restauracja chińska "Szanghaj" na ul. Drukarskiej we Wrocławiu (1990), Galeria ARS na ul. Kiełbaśniczej we Wrocławiu (1991), elementy wystroju "Jama Micha" na Dworcu Głównym we Wrocławiu (1991) , Restauracja "Doker" na ul. Dokerskiej we Wrocławiu (1991),
- konserwacją fresków : plafon sali kominkowej willa MON - Szklarska Poręba (1979),
- renowacją mebli i obrazów,
- projektowaniem graficznych znaków firmowych : "China Town", "Szanghaj" s.c. , "Farmaga" , "Giełda
Usług",
- wykonywaniem kopii i replik malarstwa dawnego.

Swoje prace wystawia w galeriach Wrocławia, Opola, Płocka oraz w Nowym Jorku i Lakewood w USA.

Od 2001 do wiosny 2006 roku uczestniczył w grupie "G2" wraz z Andrzejem Gemrą i żoną Marzeną Głażewską.

Ostatnie wystawy:
Czerwiec 2005 – CH AGORA we Wrocławiu – wystawa wspólnie z żoną Marzeną Głażewską – malarstwo i biżuteria
Czerwiec 2006 – “Ogród Sztuk” w Częstochowie - udział w wystawie zbiorowej na zaproszenie Stowarzyszenia Artystyczne Base Art.

- Marysia Knabe
Świeżynka w świecie mody, projektantka, kombinatorka, uwielbiająca robić "coś z niczego". Największą inspiracją okazują się być resztki - im mniej materiału tym więcej pomysłów co z niego uszyć. Uzależniona od maszyny do szycia, uwielbiająca obserwować, modę uliczną zwłaszcza.

Zawsze krok nad światem, masa pomysłów i niechęć przed schodzeniem na ziemię. Zakochana w japonii, tym co ulotne, nic jej nie przeraża tak jak nuda. W przyszłości chciałaby zwiedzić jak najwięcej krajów, japonię przede wszystkim, ale nie tylko.

Absolwentka policealnej szkoły projektowania i stylizacji ubioru we Wrocławiu, w 2012 roku uzyskując dyplom projektantki-stylistki oraz technologa odzieży. W przeszłości miała sporo kontaktu z teatrem, między innymi
w państwowym pomaturalnym studium animatorów kultury SKIBA na specjalizacji teatralnej. Aktualnie próbuje swoich sił na kursach kulinarnych dążąc do uzyskania tytułu kucharza, realizując tym samym swoją inną pasję-gotowanie.

- Wielisława Wasylew-Zwierz
Urodziła się we Wrocławiu w 1977 roku. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Studiowała
malarstwo w latach 1996-2001 w pracowni profesora Grzegorza Zyndwalewicza i profesora Józefa Hałasa. Pracę dyplomową broniła w 2001 roku, pracę magisterską, recenzowaną przez profesora Eugeniusza Geta-Stankiewicza, także w 2001 roku.

Wystawia i bierze udział w konkursach malarskich. Tworzy tematyczne cykle prac. Zajmuje się także rysunkiem. W swoich pracach stara się znaleźć język lub formę, która będzie określać istotę przekazywanych rzeczy, jak też samą istotę, praobraz. Jej sztuka wiąże się z religią i duchowością. Szuka bowiem swojego sposobu  wyrażenia sacrum we współczesnym świecie. Obrazy artystki znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Dodatkowo artystka jest psychologiem i zajmuje się terapią dzieci z deficytami rozwojowymi. Od 2004 roku związana jest z fundacją "Promyk Słońca" i Stowarzyszeniem Handicap. W pracy terapeutycznej wykorzystuje sztukę, szczególnie malarstwo. Zajmuje się arteterapią wspomagającą rozwój i integracje osobowości. Od roku 2005 związana jest z Międzynarodowym Instytutem Neurokinezjologii i Integracji Odruchów, gdzie kształci się
w zakresie wspomagania ruchowego dzieci z wyzwaniami rozwojowymi.

- Adam Sztangreciak
HOMO SUM ET HUMANI NIL AME ALIENUM ESSE PUTO ("Człowiekiem jestem i nic co ludzkienie jest mi obce") – to ulubiona maksyma artysty dotycząca życia człowieka.

Absolwent pedagogiki bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Intryguje go przedewszystkim kaligrafia, jednak nie ogranicza się tylko i wyłącznie do tej formy wypełnianiawolnego czasu, ponieważ fascynuje go także moda męska i sport (w szerokim znaczeniu tego pojęcia). Poza ukończeniem kursu korespondencyjnego nie kształcił się w żadnej szkole,gdzie można nabyć wiedzę z zakresu sztuki starannego pisania.

Dlaczego właśnie kaligrafia? Trudno o jednoznaczną odpowiedź. Z pewnością jest to pewien rodzaj zapomnianej i chyba jednak niedocenianej sztuki, a autor pragnie w sposób oryginalny zwrócić na siebie uwagę poprzez działalność w tej materii. Ponadto w swoich pracach pragnie w pewnym sensie przeciwstawić się „erze komputera”, gdzie chcąc napisać tekst wystarczy stukać w odpowiednie klawisze, zapominając tym samym o możliwości przelewania myśli na papier.

W swoich pracach wykorzystuje przede wszystkim papier imitujący marmur, również papier czerpany
i techniczny znajdują swe zastosowanie. Ponadto autor posługuje się tradycyjnymi akcesoriami jak: tusz, atrament, pisaki o odpowiednio ściętych końcówkach, stalówki.

Inspirują go różnego rodzaju sentencje (np. łacińskie), ale generalnie wszystkie interesujące motywy, które znajdują się w orbicie zarówno zainteresowania, jak i możliwości wykonania, trafiają na papier w ciekawej postaci.

ARS EST HOMO ADDITUS NATURAE ("Sztuka to człowiek dodany do natury")
Kreator stron www - szybka strona internetowa